טיפים לבחירת מצבר לאופנוע

המצבר הוא הסוללה של האופנוע ובלי המצבר האופנוע בעצם לא יכול לתפקד ולנסוע בצורה חלקה ונוחה, או בכלל. המצבר מספק חשמל לכל המערכות המכאניות ומספיק שהוא לא יהיה חזק או טעון דיו והוא לא יוכל לספק את הכוח הדרוש כדי להניע את האופנוע. מכיוון שיש סוגים שונים של אופנועים בעלי מערכות מכאניות מגוונות הרי שחשוב מאד לשים לב איך בוחרים מצבר לאופנוע. אין טעם לקנות מצבר שעולה הרבה כסף ויש לו הרבה אמפר אם הוא לא זה שיהיה הכי מתאים למאפיינים הטכניים של האופנוע. חשוב מאד להכיר את האופנוע ואת המערכות הפנימיות שלו, או לכל הפחות לקבל ייעוץ מקצועי ממי שמכיר את עולם האופנועים ויידע להמליץ על המצבר שייתן את המענה הכי טוב, בעלות הנוחה לבעל האופנוע וכמובן שיחזיק מעמד כמה שיותר זמן.

איך בוחרים מצבר לאופנועים?

יש כמה פרטים טכניים שצריך להכיר על מנת לבחור מצבר לאופנוע שיהיה הכי נכון ומתאים. להלן נקודות למחשבה שכדאי לקחת בחשבון – 

  • חברת היצרן – בשוק קיימות כמה וכמה חברות שנחשבות ליותר או פחות מוכרות בתחום של ייצור מצברים לרכב. שנאפ ו-וולטה נחשבות למוכרות ביותר ואלה שמומלץ לבחור את המצברים שלהן.
  • אמפר – מצבר לאופנוע צריך בדרך כלל טווח של 5 עד 30 אמפר ולא יותר מכך ולכן חשוב לשים לב בהוראות היצרן של האופנוע איזה הספק של אמפר יהיה הכי נכון ומתאים לפי הדגם הספציפי של האופנוע. כמובן שאופנועים קטנים ועירוניים יסתפקו במצברים בעלי 5-10 אמפר בעוד אופנועים כבדים יותר יצטרכו יותר מזה. חשוב גם לדעת שככל שבוחרים מצבר בעל יותר אמפר הרי שגם המחיר שלו יהיה גבוה יותר. יחד עם זאת – לא בטוח שהוא אכן יתאים לאופנוע המדובר.
  • צדדי הקטבים – חשוב לשים לב היכן נמצאים הקטבים החיובי והשלילי במצבר כך שאפשר יהיה להתקין אותם בכיוון הנכון על פי הדרישות והמיקום של המחברים באופנוע עצמו. לא בכל אופנוע אפשר לחבר בשתי האפשרויות ולכן המיקום יהיה מהותי.
  • תקציב – באופן כללי אפשר לומר שהמחירים של מצברים לאופנועים נעים בטווח של בין כמה מאות שקלים לכמה אלפים, כתלות בשאר הפרמטרים והמאפיינים של המצבר. חשוב לקחת גם את זה בחשבון כי לפעמים יש אפשרות לבחור מתוך כמה מצברים שיהיו הבדלים מהותיים בין המחירים שלהם ולכן אפשר יהיה לקחת בחשבון את המחיר כשיקול לא פחות חשוב בבחירה. 

החשיבות של מצבר טוב ומתאים

חשוב מאד להבין שעל מצבר נכון או לא נכון האופנוע יפעל כראוי או אפילו יגיע לכדי השבתה של ממש. חשוב מאד לשים לב למאפיינים של המצבר על מנת לבחור את זה שיהווה את הלב הפועל של האופנוע ולא רק יגרום להפעלה תקינה שלו אלא גם יספק חוויית נהיגה.

 

לא ניתן להוסיף תגובות

SPONSORS

שווה שמיעה

טריילרים