למה חשוב לנהל ולתחזק מערכות מתח גבוה

מערכות מתח גבוה הן מערכות חשמל שמאפשרות אספקת חשמל סדירה להרבה מאד צרכנים ולכן אפשר לראות אותן בעיקר במגזר התעשייתי. אין מדובר ברשת חשמל כפי שהיא מוכרת בבנייני מגורים או עבור הצרכנים הפרטיים אלא מדובר באספקת חשמל גם במתח גבוה במיוחד וגם כך שהאספקה תתאפשר באופן רציף להרבה מאד צרכנים. מפעלי תעשייה ומסחר צורכים כמויות אדירות של חשמל לצורך פעילות סדירה ושוטפת ולא יכולים להרשות לעצמם תקלה באספקת החשמל. מכאן שדרוש תחום שלם ונפרד של טיפול במערכות מתח גבוה שמבוצע על ידי אנשי מקצוע מנוסים ומורשים, שכן לא כל מי שיש לו רקע כזה או אחר בחשמל יכול לתת את המענה הזה ונדרש מענה מקצועי ברמה גבוהה על מנת לטפל במערכות אלה. מעבר לכך – מדובר ברישוי ייחודי שלא לכל חשמלאי יש.

החשיבות של ניהול ותחזוקת מערכות מתח גבוה

כמו כל מערכת חשמל בכל קנה מידה – גם מערכות חשמל במתח גבוה יכולות להיות תקולות או שאחד הרכיבים שלהן יתקלקל. מכיוון שאסור שתהיה תקלה בשום חלק או שלב של מערכת אספקת החשמל חשוב לתקן כל תקלה כמה שיותר מהר. מי שמתקין מערכות כאלה יידע היכן נקודות החולשה של המערכות או היכן ממוקמות הנקודות האסטרטגיות שנחשבות לרגישות יותר ויידע איך להיערך לקראת כל תקלה או פגם. טיפול במערכות מתח גבוה כולל לא רק את תיקון התקלות כאשר הן קורות אלא ביצוע מעקב רציף ומתמיד אחר פעילות המערכות ו-וידוא שהכל עובד כמו שצריך. במערכות בסדר גודל שכזה יש אפשרות לאבחן פגמים או תקלות עוד לפני שהם מתרחשים וזה התפקיד של מי שמאייש את חדר הבקרה. ברגע שמתעורר החשד לתקלה או עצירה של אספקת החשמל – מיד יוזעקו למקום אנשי המקצוע הדרושים, בעלי הניסיון והידע לבצע את הטיפול או התיקון הדרוש.

מערכות מתח גבוה שחייבות לפעול כל הזמן

הלקוחות או הצרכנים של מערכות חשמל במתח גבוה לא יכולים להרשות לעצמם שתתרחש תקלה באספקת החשמל. למרות שלבטח יש להם את האמצעים לדאוג לגיבוי לאספקת החשמל – הם עדיין חייבים לדאוג שיהיה להם אל מי לפנות כאשר מתעורר החשד שיש בעיה או תקלה. טיפול במערכות מתח גבוה משמעו טיפולים שוטפים ותחזוקה רציפה לאורך הזמן גם בלי שיש בעיה או תקלה – מה שמקטין באופן משמעותי את הסיכון לתקלה אמיתית שתקרה, שכן אם אחד מהרכיבים במערכת פגום – בעזרת הטיפול או התחזוקה השוטפים אפשר יהיה לאתר את זה מספיק זמן מראש ולקבל את ההחלטה איך לטפל בממצאים שמתגלים. זו החשיבות של הטיפול במערכות מתח גבוה ומכאן ההבנה מדוע חשוב להקפיד על כך.

לא ניתן להוסיף תגובות

SPONSORS

שווה שמיעה

טריילרים