מה חשוב לבדוק לפני רכישה של הליכון למבוגרים

רכישה של הליכון לאדם מבוגר היא רגע מאד מכונן במערכת היחסים המשפחתית ואין זה פשוט כלל וכלל. המזל הוא שכיום יש לא מעט סוגים של הליכונים וחשוב לשים לב לנתונים והמאפיינים שלהם על מנת לבחור את ההליכון שיהיה הכי נכון ומתאים לכל אדם. כאשר מגיע הזמן שבו צריך לקנות הליכון למבוגרים עם כיסא הרי שלכל אדם מבוגר יהיה המצב הבריאותי או הרפואי שלו ולכן ההתאמה של ההליכון חייבת להיות אישית לכל אחד בנפרד. הסוגים והדגמים השונים של מגוון ההליכונים הקיימים כיום יכולים לתת מענה במגוון רחב של בעיות או אתגרים ולכן הכרות מעמיקה עם הסוגים השונים תסייע מאד בבחירת ההליכון שיהיה הכי מתאים לכל אחד. אז מה כדאי לדעת ואיך יהיה הכי נכון לבחור?

מה לבדוק בעת רכישה של הליכון לאדם מבוגר?

להלן כמה נקודות למחשבה שכדאי לקחת בחשבון כאשר רוצים לקנות הליכון לאדם מבוגר –

  • מתקפל או קבוע – יש הליכונים קבועים שאי אפשר לקפל אותם ויש כאלה שניתנים לקיפול. כל אדם וכל משפחה צריכים לבחון לעומק את הנתונים שקשורים אליהם ולקבל את ההחלטה האם נדרש להם הליכון שניתן לקיפול או שמא אין להם בו צורך.
  • גלגלים או רגליים קבועות – כתלות בדרגת ההתניידות העצמית של אותו אדם מבוגר אפשר לבחור האם וכמה גלגלים יהיו בהליכון. מומלץ גם לקבל את חוות הדעת של איש מקצוע או רופא.
  • כיסא – ההליכונים החדישים ביותר הם אלה שיש בהם כיסא מובנה ואין ספק שמדובר בחידוש של ממש. במקום להיסחב עם כיסא בנפרד – אותו אדם מבוגר פשוט יכול לשבת בכל מקום שבו הוא נמצא וכך הוא מקל על עצמו. הליכון למבוגרים עם כיסא נחשבים לקלי משקל והם מאד נוחים וחלקים בנסיעה שלהם.
  • רולטור – זהו הליכון שיש בו גם ארבעה גלגלים וגם מעצורים. הוא מתאים מאד למגוון רחב של אנשים ובזכות המחירים הנוחים הוא גם נחשב לפופולרי ונפוץ מאד בקרב אוכלוסיית גיל הזהב.

החשיבות של הבנת הצורך בהליכון

כאמור – לכל אדם מבוגר יהיה המצב הבריאותי שלו ולכן יש חשיבות גבוהה להתאמה אישית של ההליכון לכל אדם שעומד לעשות בו שימוש. אין טעם (וגם אין זה נכון) לראות הליכון כזה או אחר אצל אדם אחד ולקבל החלטה תיאורטית שאותו הליכון יתאים גם לאדם אחר. חשוב לקבל מידע מהותי על ההליכון, האם הוא מיועד לתת מענה במצבים או מקרים מסוימים או מיוחדים וכמובן איך הליכון למבוגרים עם כיסא יכול להתאים לשגרת היום של אותו אדם מבוגר. רק באפיון מדויק של הצרכים והיומיום אפשר לקבל את ההחלטה בנוגע להליכון שבסופו של דבר מחליטים לקנות.

לא ניתן להוסיף תגובות

SPONSORS

שווה שמיעה

טריילרים