5 טיפים לבחירת דשא סינטטי

פנסיון לכלבים

כשאנו מדברים היום על עיצוב גן, אנו לרוב מדברים דבר ראשון על דשא בתצורה סינטטית. דשא זה יתרונות רבים לו, הוא נראה מצוין, הוא נעים, קל לתחזוק (ביחוד ממזיקים) וחוסך התעסקות יומיומית. ואמנם, ישנם סוגים רבים של דשא זה, המותאמים לפי תכליתם, למרפסת, לגינה, למגרש ספורט או לעסק. כאשר אנו ניגשים לבחור את הסוג המתאים לנו, עלינו ראשית לעמוד על הייעוד המותאם לנו, ולאחר מכן, להתפנות לבחירת הצבעים, בחירת הסיבים המרכיבים אותו, וכדומה.

לאחר שהגדרנו את הייעוד שלנו, רצוי ואף ראוי שנבחן חמישה אלמנטים עיקריים שיעזרו לנו להבטיח כי הבחירה שלנו תהיה מדויקת ותחסוך זמן וכסף. חמשת האלמנטים הללו הם בחינת סיבי הדשא הסינטטי, הצבע המתאים עבורנו, תקנים נאותים, המחיר והאחריות.

מתחילים בטעם אישי

ראשית, דשא סינטטי מורכב מסיבים. ככל שאלו יהיו גבוהים יותר, כך יהיו רכים יותר ובעלי מראה טבעי יותר. הדשא הסיננטטי האולטימטיבי הוא בגובה של 40 מ"מ וזהו גם הגובה הנכון לשימוש בבתים, הן במרפסות והן בגינות. לרוב, הסיבים הנמוכים יותר יתאימו לשימוש בשטחים ציבוריים, כמו במגרשי ספורט, גני ילדים ובתי עסק. מבחינת צפיפות הסיבים, צפיפות גבוהה תהא עדיפה יותר. שהרי היא מאפשרת לדשא הסינטטי זקיפות ועמידות לאורך זמן.

האלמנט הבא הוא הצבע והגוון המדויק ביותר עבורנו. לאחר שלקחנו בחשבון את ייעוד הדשא הסינטטי, וכמובן את הטעם האישי והעדפותינו, נתפנה לבחירת גוון. כיום, ישנם גוונים שונים ומשונים של דשא סיננטי כמו צבעי הבסיס הלוא הם כחול, אדום וצהוב. כמובן שאם נעדיף את המראה הטבעי והלא מתחכם, נשמור על הצבע הירוק. וגם כאן, נוכל לבחור מבין ארבעה גוונים שונים של ירוק שמוצעים היום בשוק, מבהיר ועד עז.

ממשיכים לטכניקה ותקציב

אלמנט נוסף וחשוב ביותר שיש לוודא שקיים בבחירתנו הוא קיומם של התקנים הדרושים. בין התקנים הללו מעכבי בעירה, אי רעילות, ומגן UV. כאן, לעומת הקודמים, מדובר בדרישה ולא בטעם אישי, שהרי הבטיחות היא מעל הכל.

ניתן למצוא כיום בשוק דשא סינטטי בהתאמה לכל כיס. ולכן טרם בחירתנו, יש לבחון מראש את התקציב האפשרי להשקעה עבורנו בהתאמה לסוג הדשא המתאים לנו. דשא סינטטי איכותי ועמיד יעלה בין 40-90 ₪ למ"ר, ואילו דשא זול יותר יעלה בין 15-30 ₪.

ולבסוף, חשוב שנבחן את האחריות שהחברה המבצעת נותנת לנו לאחר השתלת הדשא הסינטטי בגינתנו. חשוב שנבחן הן את זמן האיכות הניתן ע"י היצרן והן את היקפה, כלומר, בעד אילו נזקים ובאילו נסיבות היא מקנה עבורנו ראש שקט.

לאחר שהתחדשנו בדשא אסתטי ונעים, כל שנותר הוא ליהנות מהתוצאה ולהיות בטוחים כי עכשיו אנו יכולים להנות משקט ושלווה בכל הקשור לנראות הגינה שלנו. שהרי, הדשא הסינטטי מייתר עבורנו את הצורך לטפח, לטפל ולהשקות, ומשאיר בידינו אך ורק את היתרונות שבגינה יפה ומטופחת.

לא ניתן להוסיף תגובות

SPONSORS

שווה שמיעה

טריילרים