6 טיפים להשוואת מחירי ביטוח רכב

נהיגה ללא רישיון

החוק בישראל קובעי כי אסור לאדם להשתמש בכלי רכב מבלי שתהיה לו פוליסה תקפה המספקת כיסוי ביטוחי לנזקי גוף לנהג, לנוסעים ברכב ולנפגעים צד ג', כלומר ביטוח חובה. מעבר לביטוח החובה, בעלי כלי הרכב יכולים לרכוש ביטוח מקיף או ביטוח צד ג'. 

כדאי לדעת כי הרפורמה שהחלה בענף ביטוחי הרכב באפריל 2001 הביאה לתחרות משמעותית בין חברות הביטוח ולהוזלה ניכרת של הפוליסות השונות. לאחר ביטוח התעריף האחיד שהיה נהוג בביטוחי החובה, כיום תעריפי הביטוח נקבעים על ידי חברות הביטוח בהסתמך על פרמטרים כמו גיל, מין, ותק רישיון נהיגה, עבר ביטוחי, הרשעות בעבירות נהיגה ועוד. לכן, כדאי לערוך סקר שוק מקיף ולהשוות הצעות וביטוחים שונים מחברות הביטוח הפועלות בענף, וכיום ניתן להשוות בנוחות בין חברות הביטוח באמצעות האינטרנט.

מה חשוב לבדוק לפני רכישת ביטוח רכב?

אין למהר ולרכוש ביטוח לרכב וחשוב לפעול כצרכנים נבונים ולקבל החלטה שקולה ועניינית לאחר סקר שוק והשוואות בין חברות הביטוח השונות. בעת ביצוע השוואות ביטוחי רכב בין חברות הביטוח השונות יש להתייחס לנקודות הבאות:

 

  • ביטוח רכב בהתאמה אישית לצרכים ולמאפייני הרכב – כל בעלי הרכבים חייבים על פי חוק לרכוש ביטוח חובה ובאפשרותם לרכוש ביטוחי רשות. יש להתאים את הביטוח למאפייני הנהגים הצפויים להשתמש ברכב ולסוג הרכב. אם הרכב אינו חדש ושוויו נמוך ניתן להסתפק בביטוח חובה וצד ג'.
  • כיסויים חשובים ומומלצים – מעבר לכיסוי הביטוחי החשוב שמעניק ביטוח חובה אין לקחת סיכונים מיותרים ולהשתמש ברכב ללא כיסויים חשובים ומומלצים כמו כיסוי מפני נזקי תאונת דרכים, גניבה, פריצה, פגעי מזג האוויר, אש, התפוצצות וכדומה. בנוסף, מומלץ לרכוש פוליסה המכסה שירותי רכב וגרירה, רכב חלופי, שבר שמשות ופנסים.
  • הרחבות – חברות הביטוח מציעות מגוון רחב של הרחבות באמצעותן ניתן להתאים את הפוליסה לצרכים הייחודיים של המבוטח ולמאפייני הרכב. הרחבות מומלצות – שירותי גרירה, ביטוח שמשות ופנסים, כיסוי משפטי, מערכת שמע, כיסוי ביטוח דמי כינון, רכב חלופי מלא, כיסוי פגושים, השתתפות עצמית נמוכה.
  • עבר ביטוחי – לעבר הביטוחי יש השפעה עצומה על עלות הביטוח לרכב, מבוטח ללא עבר ביטוחי נחשב ללקוח מועדף אצל חברות הביטוח והוא יכול להתמקח על המחירים ולהוזיל עלויות ולשפר תנאים.

 

מה כדאי לבדוק בביטוח רכב?

לפני רכישת ביטוח לאוטו מומלץ לקרוא היטב ולבדוק את הפוליסה לביטוח הרכב. השוואות ביטוחים היא פעולה צרכנית נבונה ומשתלמת כלכלית, ובעת השוואות המחירים יש להתייחס בין היתר לנקודות הבאות:

 

  • סעיף דמי השתתפות עצמית – בכל ביטוח מקיף וצד ג' לרכב יש סעיף של השתתפות עצמית, וככל שההשתתפות העצמית נמוכה יותר כך הפרמיה השנתית גבוהה יותר, ולהיפך. ניתן לווסת את ההשתתפות העצמית כדי להוזיל את התשלום החודשי לחברת הביטוח.
  • מין ומצב משפחתי – נשים ובעלי משפחות מהווים עבור חברות הביטוח סיכון ביטוחי נמוך יותר וניתן להתמקח ולהוזיל את תעריף הפוליסה.
  • רכב שני- כאשר רוכשים ביטוח לרכב שני במשפחה לרוב משתמשים בו פחות ובעיקר לנסיעות קצרות, וניתן להפחית את מחיר הביטוח.
  • מוסכי הסדר – לחברות הביטוח יש הסכמים עם מוסכי הסדר, אם מתחייבים לתקן את הרכב במוסך הסדר ניתן להוזיל את מחיר הביטוח.
  • מאפייני הנהג – ביטוח רכב המכסה נהג חדש או צעיר יקר יותר, כיום יש ביטוחים ייעודיים במחירים משתלמים עבור נהגים צעירים וחדשים, למשל ביטוח לפי ק"מ, ביטוח לחיילים רק לסופי שבוע ועוד.
  • סוג הרכב – מאפייני הרכב משפיעים על מחיר הביטוח, ניתן להוזיל עלויות אם מותקנות ברכב מערכות מיגון, ABS, בקרת יציבה, סטייה מנתיב וכו'.

 

לא ניתן להוסיף תגובות

SPONSORS

שווה שמיעה

טריילרים