על האטרקציה המשפחתית החדשה בירושלים שמעתם?

הקיץ הגיע, והאפשרויות לפעילויות משפחתיות הן רבות ומגוונות. וכזו ירושלים, המאגדת בתוכה אלפי שנות היסטוריה לצד תערובת של תרבויות, דתות וסיפורים. עיר הבירה מציעה שלל אטרקציות ומי שרוצה להכיר אותה לעומק, לא יוכל להקדיש לה רק כמה שעות. אך אם אתם מאלה שהגעתם לגיחה קצרה, קחו רגע וקראו את ההמלצה על האטרקציה המשפחתית החדשה בירושלים: מוזיאון ידידי ישראל.

וכשמשפחה מטיילת יחדיו, למצוא מוזיאון בירושלים זו לא ממש בעיה. ברוב המקרים, הבעיה היא שרוב הסיכויים אם המבוגר יאהב את הפעילות, הילד ישתעמם ממנה. הפתרון לדילמה הזו נמצאת באטרקציה שהקימו ידידי ישראל. מי מאיתנו שמחפש שבירת שגרה מהנה ורוצה ליהנות יחד עם המשפחה והילדים – במרכז העיר, צמוד לכיכר החתולות, נמצא אחד המקומות המעניינים, המיוחדים והחדשניים בירושלים. 

במוזיאון ידידי ישראל, חוזרים אלפי שנים אחורה, כדי לקבל תנופה קדימה – בשורה של חידושים טכנולוגיים ייחודיים ומרשימים במיוחד, מאנימציות מרתקות, דרך מיצגי מולטימדיה מרהיבים, חוויה אינטראקטיבית ומסכי מגע שלא נראו עוד בארץ, עבור הילדים מובטחת חוויה מסעירה. עם זאת, המוזיאון לא מציע רק כיף צבעוני, אלא גם מעביר מסר לימודי על תקומת הם היהודי (בעיקר באמצעות מגע ידיים) ועל הסיוע של ידידינו מחוץ לגבולות המדינה, לשם מטרה אחת: הקמת מדינת ישראל. 

המבקרים מוזמנים להיכנס לסיור דרך צילום תמונת סלפי, שתשולב במהלך הביקור. המוזיאון משתרע על שלוש קומות, אשר מתורגמות למעין מסע בזמן, שבמהלכו המבקרים יכירו באופן מעמיק ומלמד זווית נוספת השייכת לתקומת העם היהודי, עם שלל דמויות מוכרות, כגון: ראש ממשלת בריטניה ווינסטון צ'רצ'יל, גאו אנרי דינן, ודמויות הרואיות כמו ראול וולנברג והגנרל הבריטי אורד ווינגייט. אך עם זאת, על אף המודעות ההולכת וגוברת בישראל לתמיכה ההיסטורית של אותם ידידים לא-יהודים, רבים בישראל לא מכירים את הגיבורים הנוצרים כמו קורי טן בום ההולנדית שיחד עם אביה הצילה יהודים רבים במהלך מלחמת העולם השנייה ולשניים אף הוענק התואר "חסיד אומות העולם". 

מדובר בסיפור שלא סופר כראוי עד כה, שנותן לכולנו הרגשה שאנו לא לבד עם עשרות אלפי ידידים טובים בעולם שעוזרים ותומכים בעם היהודי ובמדינת ישראל. זהו גם סיפור אותו צריך להכיר כל מי שאוהב ומזדהה עם ישראל. ההגנה המסורה שלהם על הזכות של העם היהודי לחופש ולמדינה משלו צפויה לעורר השראה בכל המבקרים במוזיאון.

כך, מבנה המוזיאון מרשים ביופיו וכולל 7 מיצגים אור-קוליים ומרהיבים המציגים את ההיסטוריה הציונית ואת סיפורי הגבורה של העם היהודי. הביקור יוצר במהרה מסע חווייתי, הצולל אל תוך העם היהודי ודורותיו, עד עצם היום הזה. מי שרוצה לדעת על השורשים של הקהילה היהודית והחיבור עם אנשי התפוצות, יכול לצאת למסע אינטראקטיבי במתחם. המוזיאון כולל מגוון אגפים, כאשר בכל אגף מוצגת זווית ייחודית של העם היהודי. ובנוסף, בכובעו השני, משמש המוזיאון כפלטפורמה ללוחמה באנטישמיות, תוך הפצת מסר של תמיכה וחברות בין בני האדם מכל האומות והדתות.

טיפ קטן לסיום: בסיום הביקור, תוכלו להתפנק בארוחת בוקר/צהריים כשתצאו היישר לבית הקפה השוכן במתחם ששימש כמקום היסטורי. 

לא ניתן להוסיף תגובות

SPONSORS

שווה שמיעה

טריילרים