ביטוח מקיף – מתי זה כדאי?

ייעוץ עסקי

בעלי רכבים בישראל חייבים על פי חוק לרכוש ביטוח חובה, ובנוסף הם רשאים לרכוש ביטוח מקיף או ביטוח צד ג', אלו ביטוחי רשות הנתונים לשיקול דעתו של בעל הרכב. ביטוח חובה נועד לכסות נזקי גוף שנגרמו לנהג, לנוסעי הרכב או לאנשים שנמצאו מחוץ לרכב בעת תאונה, אך הוא אינו מספק כיסוי להוצאות העלולות להיגרם לרכב עצמו כתוצאה מתאונה, פגעי מזג האוויר, גניבה, ניסיון פריצה וכיוצא בזה. 

ביטוח מקיף מספק שקט נפשי וכיסוי רחב לנזקים הנגרמים לרכב, זהו ביטוח רכוש הכולל כיסוי נזקים שנגרמו לרכבו של המבוטח וכיסוי נזקים שנגרמו לצד שלישי כתוצאה מתאונה עקב שימוש ברכב המבוטח. ביטוח מקיף מבטיח ביטחון כלכלי וכיסוי חשוב ומשמעותי מאחר וכל נזק לרכוש עשוי להיות יקר, ובנוסף מקבלים כיסוי בעבור גניבת הרכב ובמקרים בהם השמאי הכריז על רכבו של המבוטח כטוטאל-לוס לאחר תאונה.

כיצד מחשבים את מחיר הביטוח המקיף לרכב?

חברות הביטוח מחשבות באופן מעט שונה את עלות הביטוח המקיף, יש פערים משמעותיים בין הפוליסות השונות של חברות הביטוח לכן חשוב לערוך סקר שוק ולהשוות מחירים. באופן כללי, חברות הביטוח מחשבות את עלות הפוליסה לפי מרכיבים המתייחסים לרכב המבוטח, לנהג ולנהגים שינהגו ברכב. עלות הביטוח מושפעת מפרמטרים כמו שווי הרכב, שנת ייצור, נפח מנוע, מערכות בטיחות המותקנות ברכב, אמצעי מיגון והגנה למניעת גניבות ופריצות ועוד.

כמו כן, עלות הפוליסה מושפעת מנתוני הנהג או הנהגים, כאשר הביטוח יתייקר אם מוסיפים נהג חדש או נהג צעיר מאחר והסיכון שלהם להיות מעורבים בתאונות דרכים גדול יותר. חברות הביטוח מתייחסות לוותק הנהיגה, לשלילת רישיון נהיגה ולעבר הביטוחי, ניתן לקבל הנחה משמעותית אם לא הוגשו תביעות ביטוח רכב ב-3 השנים האחרונות, כל עוד יש רצף ביטוחי.

כיום יש אפשרות לרכוש ביטוח לפי קילומטר, זו אופציה משתלמת לבעלי רכבים הממעטים לנהוג ולהשתמש ברכבם. בנוסף, ניתן להרחיב את הביטוח המקיף ולהוסיף כיסויים חשובים כמו שירותי דרך וגרירה, כיסוי לשבר שמשות, רכב חלופי במקרה של גניבה או תיקון ממושך במוסך לאחר תאונה, כיסוי חדש תמורת ישן ועוד. 

מהם ההבדלים בין ביטוח מקיף לביטוח צד ג'?

ביטוח צד ג' מכסה נזקים הנגרמים לרכוש צד שלישי כתוצאה משימוש ברכב המבוטח, במקרה של תאונה או פגיעה ברכוש. ביטוח מקיף מקנה כיסוי רחב הכולל כיסוי נזקים שנגרמו לרכב המבוטח, לכן במקרה של נזק המבוטח אינו צריך לשאת בעלויות הגבוהות לתיקון רכבו או להתמודד עם הוצאה כספית גבוהה לכיסוי נזקים לצד שלישי שנגרמו עקב שימוש ברכב המבוטח.

למה כדאי להצטייד בביטוח מקיף לרכב?

  • השווי של רכבים חדשים ומשנתון מתקדם גבוה, הרכב הוא רכוש חשוב ומשמעותי לכן יש לדאוג לכיסוי ביטוחי רחב ומקיף.
  • ביטוח מקיף מכסה גניבת רכב, ללא הביטוח האדם צפוי לנזק כלכלי משמעותי ולהוצאה כספית גבוהה כדי לרכוש רכב חדש.
  • תיקון רכבים אחרי תאונה עשוי להיות יקר מאוד, זו הוצאה כספית שקשה לעומד בה ללא כיסוי ביטוחי הולם.
  • ניתן להרחיב את הפוליסה ולכלול כיסויים חשובים כמו שירותי גרירה וחילוץ, וכך זוכים לשקט נפשי ולשירות חיוני בעת הצורך.
  • הביטוח מכסה נזקים שנגרמו לרכב כתוצאה מפגעי מזג האוויר, ניסיונות פריצה, נזקי אש ועוד.

 

לא ניתן להוסיף תגובות

SPONSORS

שווה שמיעה

טריילרים