עורך דין פלילי – זה לא כמו בטלוויזיה

עורך דין פלילי

אחת הבעיות הגדולות שלנו נובעת מכך, שאנחנו מושפעים לא מעט ממה שמתרחש בתוכניות טלוויזיה. אנחנו הרבה פעמים לא מצליחים לזהות את ההבדל שבין מה שקורה על המסך הקטן לבין מה שקורה במציאות.

אחת הדוגמאות הטובות לכך זה עולם המשפט. כשאנחנו מסתכלים על תוכניות טלוויזיה, בדיוניות, הכל נראה לנו מהיר, זריז, נוצץ, שלא נדבר על זה שבתוכניות טלוויזיה הצדק בדרך כלל נראה בצורה ברורה וחדה, גם אם זה מגיע אחרי אינספור פיתולים. לכל זה אחראי, בדרך כלל, עורך דין פלילי, חכם, מנוסה, מתוחכם, גם אם מדובר בדמות מחוספסת.

במציאות זה שונה, כפי שאנחנו יודעים. מערכת המשפט לא בהכרח עובדת מהר, הרבה פעמים תהליכים לוקחים חודשים אם לא מעבר לכך,  לא פעם הציפייה לעונש כזה או אחר נגמרת בעסקת טיעון, ועורכי דין צריכים לעסוק באינספור מקרים במקביל, הם לא בהכרח עובדים רק מול לקוח אחד בתיק אחד.

זה נכון גם לגבי עורכי דין פליליים, כאלה אשר נשכרים להגן על לקוחות שהמדינה תובעת אותם בדין הפלילי. יכול להיות שהם חכמים ומנוסים כמו עורכי דין בתוכניות טלוויזיה, אך זה לא תמיד מבטא בשורת מחץ אחת וגם לא תמיד זה בא לידי ביטוי בנאום חוצב להבות כמו בסדרות ובסרטים.

כיצד לבחור את האיש הנכון בשבילנו

חשוב לומר, זה לא משנה באיזו סיטואציה אנחנו נמצאים, ולא זה משנה שאנחנו מאוד רחוקים מהסיטואציה שאנחנו מכירים מתוכניות טלוויזיה, עדיין כשאנחנו נדרשים לשכור את שירותיו של עורך דין פלילי, אנחנו צריכים לדעת כיצד לעשות זאת, כיצד לבחור את האיש הנכון עבורנו. מישהו שאנחנו יכולים לסמוך עליו שיגן עלינו.

עורך דין טוב ידע להוציא אותנו מכל מצב בו אנחנו נמצאים, בין אם זה אומר באמצעות זיכוי מלא ובין אם זה אומר באמצעות עסקת טיעון שתקטין באופן משמעותי את העונש אותו המערכת רוצה לתת לו.

אז גם אם זה לא נוצץ ומיוחד כמו בטלוויזיה, עדיין אנחנו צריכים לדעת את מי לשכור וכיצד לעשות את זה.

לא ניתן להוסיף תגובות

SPONSORS

שווה שמיעה

טריילרים