עיצוב גינות גג – לעצב לעצמנו גינת גג מרשימה

עיצוב גינות

אם בעבר היה נהוג לחשוב שגג איננו מקום שניתן לייצר בו גינה מרשימה ויפה, בגלל התנאים השונים שטמונים בו, בגלל שאין בו אדמה ולא מעט גם בגלל שהוא חשוף לרוחות, קור ושמש בצורה הרבה יותר מסיבית מגינות אחרות.

אך כפי שלמדנו עם השנים, התברר שאין אמת במחשבה הזאת ולמעשה היום אנחנו יכולים למצוא גינות גג מרשימות, יוצאות דופן ביופיין. מדובר על גינות מיוחדות אשר כוללות מגוון רחב של צמחים ופרחים, גינות מיוחדות אשר משלבות בתוכן מגוון רחב של פרטים שונים אשר הופכים אותה למקום מיוחד, מרשים, מקום שכיף לשהות בו, מקום שנעים לארח בו חברים ובני משפחה.

עיצוב גינות גג, בין אם זה במקום פרטי ובין אם זה במקום אחר, הוא שונה במעט מעיצוב של גינות רגילות, לא רק בגלל העובדה שגינה רגילה, נמצאת במקום הטבעי שלה, היא מיועדת להיות גינה, לעומת זאת, גינה על הגג זה לא בהכרח טבעי. אין שם אדמה, אין דשא, לא ניתן לשתול עצים נניח. מצד שני, לפעמים בגלל החסרונות, אפשר למצוא רעיונות ויתרונות אחרים.

כיצד עושים את זה בצורה נכונה

בשביל לעצב את הגינה בצורה נכונה, אנחנו צריכים לדעת במה אנחנו יכולים להשתמש, אנחנו צריכים לדעת מה הכלים שעומדים לרשותנו, כיצד אנחנו יכולים לנצל את התנאים לטובתנו.

מן הסתם, אנחנו לא נרצה להשתמש בכל הגג בשביל לבנות גינה, שכן חלק ממנו בוודאי יהיה מיועד לכך שאנחנו נוכל לעשות בו שימושים אחרים. מה שאומר, עלינו לחלק את השטח בצורה נכונה, עלינו לאפיין אותו כך שנוכל להשתמש בשטח בצורה אפקטיבית ויעילה, יחד עם זאת, אנחנו צריכים לייצר שילוב של כל השטחים בגג בצורה טובה, כלומר, שכל אזור ישתלב עם האזור שלידו, בצורה טבעית.

כמו כן, אנחנו צריכים לתכנן את העיצוב של הגינה כך שנוכל לגדל בה דברים שגם יהיה נוח ואפשרי לגדל מבחינת כל התנאים מסביבה, וגם ייצרו אווירה נעימה, ריחות נעימים, ואם אפשר שיהיו אילו צמחים שנוכל לעשות בהם שימוש נוסף, אז מה טוב.

לא ניתן להוסיף תגובות

SPONSORS

שווה שמיעה

טריילרים