טיפול בפריצת דיסק- כל המידע

חוליות - פריצת דיסק

טיפול בפריצת דיסק

רוב סוגי הטיפולים באנשים הסובלים מפריצת דיסק, מתחילים עם טיפול תרופתי, יחד עם תרגילי פיזיותרפיה כחלק מהתכנית הטיפולית. היות והדיסק הפגוע, נוטה להתכווץ מאליו ולכן הלחץ מופחת על העצבים וכך גם הכאב חולף. ישנם כמה סוגי טיפול בפריצת דיסק למשל, טיפול כירופרקטי, או טיפול אוסטיופתי, אבל יש לציין כי כל הטיפולים הללו, מוכרים ממשרד הבריאות. יש לדעת כי טיפול זה, אף עשוי לכלול תרופות הנוגדות דלקות שאינן מכילות סטרואידים כמו למשל: נורופן, וולטרן, אביטרן ועוד. מי שסובל מבעיות בכליות, יתר לחץ דם, או אי ספיקת לב אינו יכול ליטול תרופות אלה. ראשית, כל רופא אורתופד, ימליץ על מנוחה בשל הכאבים העזים אשר תוקפים אנשים הסובלים מפריצת דיסק. מדובר על החלמה של בין 4-6 שבועות. לאחר שהכאבים חולפים, שי להתחיל בפעילות גופנית שאינם דורשים את המאמץ של אזור הגב כמו למשל שחייה כמו יוגה, כך ששרירי הגב יתחזקו, כך שההחלמה של טיפול בפריצת דיסק תהיה מהירה.חוליות - פריצת דיסק

טיפול המותאם לתסמינים ולמקור הכאב של פריצת הדיסק

יש לציין, כי לא כולם סובלים מהבעיה בגב, לפעמים היא מתחילה באזור הצוואר. כאבים בצוואר במקרים רבים, מגיעים בשל בקע בדיסק הנמצא בעמוד השדרה. ההקרנה של הכאב, תהיה על העורף, השכמות, הכתף ואפילו באזור הידיים, כאשר הכאב ילווה בתחושת נימול, ירידה בתחושה, חולשה בשרירים השונים בגוף ועוד. כאשר המקרים של המטופלים הם חמורים, יש לבצע ניתוח וזאת, לאחר שלא חל שיפור בקרב המטופלים ומצבם רק החמיר. על פי הסטטיסטיקה, כ-10% מהמטופלים עוברים ניתוח פריצת דיסק וזאת, לאחר שאף טיפול בפריצת דיסק עזר להם.

ניתוח פריצת דיסק בשיטה האנדוסקופית

היום, הרופאים המנתחים בתחום האורתופדיה, כבר מנתחים את מי שסובל באופן כרוני מפריצת דיסק, באמצעות ניתוח בשיטה האנדוסקופית.  שיטה זו של ניתוח, כבר קיימת מעל 20 שנה אך היא מוגבלת, היות והיא מוגבלת במכשור שאינו מתאים לכל המטופלים. מדובר על שיטה פולשנית בממדים זעירים, המטפלת ביעילות רבה בהמון בעיות של עמוד השדרה. החיתוך הינו מינימאלי בגודל של סנטימטר אחד בלבד. רמת הסיכון בשיטת ניתוח זו היא נמוכה בהרבה, בהשוואה לניתוחים המתבצעים בשיטות אחרות ויעלה מאוד.

0 מחשבות על “טיפול בפריצת דיסק- כל המידע”

כתיבת תגובה

SPONSORS

שווה שמיעה

טריילרים