נהיגה ללא רישיון – כיצד מתמודדים עם עבירה כזו

נהיגה ללא רישיון

אחת לכמה זמן אנחנו יכולים לקרוא ולשמוע בחדשות, על נהגים שהורשעו בגין נהיגה מבלי שיש להם רישיון בתוקף. באופן טבעי, הענישה בתחום זה היא גבוהה מאוד, למרות שהיא איננה אחידה, כפי שנוכל לשים לב. 

נהיגה ללא רישיון נחשבת עבירה מאוד קשה מכמה סיבות. ראשית, ישנם נהגים שנוהגים ללא רישיון, מבלי שהם כלל עברו מבחן נהיגה, במילים אחרות, הם לא הוכשרו על ידי המדינה להיות נהגים, מה שכמובן אמור למנוע מהם לעלות על הכביש. בכך הם גם מפירים את חוק המדינה, עמדת המדינה, וכן מסכנים את הסביבה ואת עצמם. שנית, נהיגה ללא רישיון, היא למעשה סוג של אמירה לפיה, הנהג לא לוקח אחריות על המעשה שלו, שכן אם אין לו רישיון, אין אפשר לבצע אחריו מעקב, לדעת איזו עבירות תנועה הוא ביצע בעבר וכדומה.

כאמור, לעבירה זו יש רמות שונות, בגין חומרת העבירה. מן הסתם, מי שנוהג ללא רישיון ולא מבצע עבירת תנועה או כל דבר אחר, ייקבל עונש מנהג שכן ביצע עבירת תנועה, ייתכן מאוד שאם יתברר שמדובר בעניין של חיים ומוות (נניח נהג ללא רישיון שהסיע אדם לבית חולים במצב אנוש), אז הוא יקבל עונש קל יותר, מאשר נהג שביצע את העבירה מסיבות אחרות. 

כמו כן, יש הבדל בין נהג שנוהג ללא רישיון בגלל שהוא לא הספיק לחדש אותו לבין נהג שכלל אין לו רישיון או שרישיונו נשלל. שני המקרים האחרונים, הרבה יותר חמורים, בעוד הראשון הוא פרוצדוראלי. 

כיצד אפשר להתגבר על עבירה כזו

ברוב המקרים יהיה מאוד קשה להתמודד עם עבירות כאלה, אך זה אפשרי אם שוכרים עורך דין תעבורה חכם ומנוסה, שידע להציג את ראיות והוכחות שסותרות את טענת המשטרה או כאלה שמוכיחות שהתנהלות המשטרה במקרה לא היתה נכונה. לעיתים בגין טעויות מסוימות באופי המעצר או כל דבר אחר, יכולים להביא לידי מחיקת האישום. 

חשוב להבהיר, שבכל מקרה, אם הנהג נתפס ויורשע בעבירה כזו, הרי שהוא יכול לקבל גם עונש מאסר בכלא.

לא ניתן להוסיף תגובות

SPONSORS

שווה שמיעה

טריילרים