צ'לרים תעשייתים – לשם מה הם יכולים לשרת אותנו וכיצד בוחרים את הצ'ילרים המתאימים לנו

צ'אלר תעשייתי

בהרבה מאוד מקומות פתוחים, אנחנו יכולים למצוא צ'לרים אשר תפקידם לקרר את המקום ולספק תחושה נעימה לכל מי שנמצא באזור. אנחנו יכולים למצוא צ'לרים כאלה בבתי קפה, מסעדות, גני אירועים ומקומות אחרים שאינם מקורים ועל כן, אין בהם מערכות מיזוג אוויר רגילות אז צריך למצוא פתרונות אחרים שיכולים לעזור לקירור המקום.

גם במפעלים ובתעשיות שונות נהוג להשתמש בצ'ילרים תעשיתיים  אך בגדלים וברמות אחרות. הכוונה היא למתקני צ'לרים תעשייתיים, אשר נהוג להשתמש בהם לא רק בשטחים פתוחים אלא לא פעם, גם בשטחים סגורים, כלומר מקורים.

לפני שנסביר למה נהוג להשתמש בצ'ילרים גם במקומות פתוחים וגם במקומות סגורים, וכיצד בוחרים בהפ בצורה נכונה, צריך להסביר תחילה מה התפקיד שלהם, כיצד הם יכולים לעזור בכל מה שקשור להיבט התעשייתי.

צ'ילרים מיועדים כאמור לאספקת אוויר קר, הם מיועדים לקירור. לכן נהוג להשתמש בהם במקומות בהם אין מזגן או מערכות מיזוג אוויר אחרות. בכל מה שקשור להיבט התעשייתי, הרי שהם נועדו לקרר בין היתר, חדרים, חללים בהם יש מכונות פעילות אשר אסור שיתחממו, וכן שטחים פתוחים בהם מתבצעות עבודות שונות. בנוסף, הרבה פעמים נהוג להתקין צ'ילרים במקומות זמניים, מבנים או אתרים שאי אפשר להתקין בהם מערכות מיזוג רגילות או לא משתלם להתקין אותן.

כפי שאנחנו יכולים להבין, יש לצ'ילרים שימוש גם במקומות פתוחים וגם במקומות סגורים. הם מאפשרים לנו לקרר את החדר באופן טבעי בצורה מאוד איכותית ובטוחה, הם מונעים התחממות של מכונות וציוד, ועושים זאת בצורה חסכונית ואפקטיבית. על כן אנחנו נעדיף להשתמש בהם מאשר במערכות אחרות, שייתכן ויהיו פחות אפקטיביות ויגרמו לבזבוז של כסף.

כיצד בוחרים צ'ילרים בצורה נכונה

בשביל לבחור צ'ילרים תעשייתיים בצורה נכונה, יש לאפיין בצורה נכונה את המקום, את הצרכים שלנו, וכן את הצ'ילר עצמו. כך אנחנו נוכל ליהנות ממתקן איכותי, מתקן ברמה גבוהה שישרת אותנו בצורה טובה.

ראשית, עלינו לבחון מה הם הצרכים שלנו והאם אכן הצ'ילר עדיף לנו על פני מתקנים ואמצעים אחרים. אנחנו נדע זאת, בין היתר, בעזרת היבטים כגון, איפה בדיוק אנחנו מתכוונים להציב אותו, לשם מה, וכן מה הן האופציות האחרות שלנו, אם יש כאלה בכלל.

שנית, יש לבחון איזו עבודה מתבצעת במקום, לשם מה אנחנו צריכים את הצ'ילר, וכיצד הוא יכול לייעל את תהליך העבודה. אנחנו צריכים לשאול את עצמנו כל הזמן, האם מדובר במתקן שיכול לייעל את העבודה, לשפר אותה, לאפשר לנו לבצע תהליך הרבה יותר אפקטיבי, הרבה יותר חסכוני.

שלישית, עלינו לבדוק ממי אנחנו קונים את הצ'ילר, איזו אחריות אנחנו מקבלים עליו, מה השירות שאנחנו מקבלים וכמובן כמה זה עולה לנו.

לא ניתן להוסיף תגובות

SPONSORS

שווה שמיעה

טריילרים