סקר קרקע – מה זה ולשם מה הוא מיועד

סקר קרקע

כשקבלן מחליט לבנות מבנה מסוים באזור ספציפי, הוא לא יכול לעשות את זה לפני שהוא מוודא שניתן לבצע זאת על הקרקע, בנקודה המיועדת. הוא לא יכול לעשות את זה לפני שהוא בוחן בכל הדרכים והשיטות המקצועיות ביותר, שאכן הקרקע מתירה לבנות ומאפשרת לקיים עליה חיים בריאים.

לשם כך וכן במקרים רבים אחרים, מה שנדרש לעשות זה סקר קרקע. מדובר על בדיקות שמומחים מבצעים על מנת לוודא שהקרקע איננה מזוהמת. זה אומר, שהבדיקות יוודאו שהקרקע איננה רעילה, איננה מכילה גזים שעלולים לסכן את מי שאמור להתגורר במקום ועוד.

צריך להבין, מדובר בתהליך לא מורכב, אך עם זאת, מאוד חשוב. שכן, אם הוא לא יתבצע, אחרי שהפרויקט יצא לפועל, יהיה מאוד קשה עד בלתי אפשרי לבצע שינויים. לא יהיה ניתן להרוס את המבנה ובטח שלא להתמודד עם הגזים או החומרים שנמצאים בקרקע. מה שאומר, שאם לא נבצע את הסקר, אנחנו נסכן את כל מי שאמור להתגורר במקום.

חשוב להדגיש, סקר קרקע איננו נועד אך ורק למקרים בהם קבלן רוצה לבנות מבנה או עסק מסוים מחליט להקים במקום מפעל. סקר קרקע יכול להתבצע גם בתנאים אחרים. למשל, אם רוצים לפתח במקום חווה חקלאית ובעל הקרקע מעוניין לדעת האם זה אפשרי, כמו כן, הרבה פעמים נהוג להזמין סקר כזה אם מתגלים ריחות לא נעימים, מתגלה זיהום ברמות משמעותיות, אם יש רמת תחלואה גבוהה ועוד. כלומר, גם אם המבנה כבר קיים, אזי שנהוג לבצע סקר בשביל לוודא האם יש מקור הזיהום, מקור הסכנה היא הקרקע ואז צריך להחליט מה עושים בנדון.

איך ומי מבצע סקר

בשביל לבדוק את הקרקע באופן מקצועי, יש להזמין אנשי מקצוע שמתמחים בכך, צוות מנוסה שיש לו את ההסמכה ויש לו את האישורים הנדרשים, בין היתר, על ידי המשרד לאיכות הסביבה, כמובן. הצוות יגיע עם הכלים שעומדים לרשותו, בשביל לקחת דגימות מן הקרקע ובמעבדות מקצועיות הוא יבחן אותן ויראה על פי הנתונים והתוצאות, האם מדובר בקרקע רעילה ובאיזו מידה. ייתכן מאוד, אגב, שהתוצאות אכן ייראו שהקרקע רעילה אך ברמה מאוד מאוד נמוכה ולא מסוכנת, ואז לא תהיה בעיה לבנות במקום.

צריך לציין עוד, שהצוות ישתמש גם בהיסטוריה של המקום בשביל לדעת וללמוד על מאפייני הקרקע. למשל, אם מדובר במקום בו בעבר היה מפעל שעבד עם חומרים מזהמים, סביר להניח שזה ישפיע במובן כזה או אחר, על התבוננות של הצוות וכן על התוצאות. גם אם הקרקע איננה רעילה על פי הנתונים, ייתכן מאוד שמתוך הבנה באילו חומרים המפעל השתמש, יהיה ניתן לדעת, האם בעתיד זה יכול להשפיע לרעה על הקרקע וכאמור, גם על מי שיתגורר או יעבוד במקום.

לא ניתן להוסיף תגובות

SPONSORS

שווה שמיעה

טריילרים