כיצד רוכשים רכבים מסחריים יד שנייה?

רכבים מסחריים

בין אם אתה בעל מקצוע חופשי, או שמא חלק מאחת מחברות הענק המובילות במשק הישראלי, המדריך הזה הוא בדיוק בשבילך. כל בעלי המקצוע זקוקים לרכב מסחרי אשר יאפשר להם מעבר לנוחות מקסימלית והתאמה למשלח ידם, גם יתרונות והתאמות מס בהתאם לעיסוקם, וזאת ללא פגיעה בעבודה השוטפת.

רכישה של רכבים מסחריים יד שניה יכול שתתבצע באמצעות שרותי טרייד אין, כלומר החלפה ושדרוג של הרכב המסחרי הקיים לרכב מסחרי מתקדם יותר. ויכול שתתבצע באמצעות רכישה בלבד, באם זהו הרכב הראשון שרוכש בעל העסק. באלו מהמקרים, הרכישה יכולה להתבצע מול אדם פרטי או מול חברה שזוהי מומחיותה.

החשיבות שבטיפול שוטף עולה על כולנה

בשני המקרים הנ"ל, החשיבות הגדולה מכל רכישה של רכבים מסחריים יד שניה היא בדיקת טיפולים שעבר הרכב, אשר תתבצע במוסכי השירות של היבואן. על הטיפולים לכלול תיקוני פח, תיקונים מכניים וטיפול ותחזוק שוטף. ככל שהרכב הנקנה עבר טיפולים בצורה מקצועית ושמורה, כך תגדל הכדאיות שברכישתו. כאשר כל ההיסטוריה הטיפולית של הרכב תהא מצויה בידך, תדע האם זוהי רכישה חכמה.

לרוב, בעלי עסקים או עצמאים המעוניינים לרכוש רכבים מסחריים יד שניה שישמש את העסק שלהם, יפנו לרוב לחברות וסוכנויות רכב שזוהי מיומנותן. הדגש הוא על חברות גדולות ומוכרות, משום אלו האחרונות דואגות לתחזק  את הרכבים שלהם בצורה קפדנית יותר ובאופן שוטף ולדאוג כראוי לאחזקה והטיפול ברכב.

הקלות ברכישת רכבים מסחריים

ידע הקונה הישר, כי אין כלל צורך בקניה של רכב מסחרי חדש מהניילונים, שכן הבלאי והטיפול יכולים לעלות בעלויותיהם על התמורה ולגרום להפסדים. כיום, ניתן לבצע רכישה של רכבים מסחריים יד שניה באמצעות תכניות מימון למינהן ולא בהכרח באמצעות הון עצמי. רכישה של רכבים מסחריים יד שניה היא הוצאה גדולה על העסק. וככלל אם נוסיף לכך הוצאות דלק ותחזוק לרכבים מסחריים גדולים, ההוצאות גדלות וטופחות. לכן, המימון מהווה עבורם פתרון של ממש. בנוסף, המימון מאפשר שני יתרונות משמעותיים. האחד, פריסת תשלומים נוחה אשר תאפשר לבינתיים את גדילת העסק. והשני, היותן של הוצאות המימון מוכרות ע"י מס הכנסה.

כאשר אנו מבצעים רכישה של רכבים מסחריים יד שניה, בראש ובראשונה עלינו לבדוק עלויות. רכבים מסחריים שונים עולים מתאפיינים בעלויות שונות, ויכולים להגיע לעד עשרות אלפי שקלים כאשר מדובר ברכבים שעולים על משקל של 3,500 ק”ג. כמו כן, רכבים מעל משקל זה, יזוכו בהחזר מע”מ בגין רכישתם.

כמו בכל רכישת רכב שאנו מבצעים, עלינו לקחת בחשבון את ההוצאות השוטפות של הרכב אותו אנו רוכשים לאחר השוואה מול רכבים אחרים. ההוצאות צריכות לכלול עלויות תיקונים וטיפולים, דלק, ביטוח, טסט והוצאות שוטפות אחרות. עינינו הרואות, כי ההוצאות זהות כמעט כמו בביצוע רכישה של רכב פרטי, אך שונות הן מבחינת מהות, סוג וגודל הרכב. אי לכך, כדאי במקרה זה טרם הרכישה, להיוועץ במומחים בתחום.

לא ניתן להוסיף תגובות

SPONSORS

שווה שמיעה

טריילרים