מזגן אינוורטר

מזגן אינוורטר

מזגן אינוורטר שייך לדור החדש של המזגנים והוא יעיל מאוד ביחס למזגנים שמיוצרים בשיטות ישנות. עיקר ההבדל ביניהם הוא בטכנולוגיה החדישה הקיימת בו. כל סוגי המזגנים מורכבים משתי יחידות. אחת חיצונית שנקראת מעבה ופנימית שנקראת מאייד. המדחס הממוקם במעבה אחראי על דחיסת הגז בצינורות המובילים למאייד הגורמת לתהליך המיזוג. במערכות ישנות המדחס כבה ונדלק לסירוגין ובהתאם להוראות התרמוסטט. הדבר גורם לשחיקה רבה בו ולקירור שאינו אחיד.

במזגנים מהדור החדש המדחס מתחיל לפעול ומקרר במהירות את החלל הפנימי. כאשר הקור מגיע לרמה הרצויה אזי מערכת בקרה אלקטרונית השולטת על המדחס משדרת לו הוראה להפחית עד למינימום את פעולתו. כך הוא עובד בעצימות נמוכה אבל לא מפסיק פעולתו כלל. התוצאה המיידית היא שמירה על רמת קור אחידה לאורך כל הזמן, ספיגת לחות מעולה. חיסכון בעלות החשמל של כ30%, פעולה חרישית ועוד. האוויר בתוך המבנה נשאר נעים גם בעת פעולת החימום בימי החורף הקרים.

מזגן אינוורטר

הטכנולוגיה החדישה הזאת מותקנת במזגנים עיליים המבוקשים מאוד אבל גם במזגנים מרכזיים. באחרונים עושים שימוש במדחס אחד והמיזוג מופעל בכל החדרים המתחברים אליו. כל דייר חדר יכול לווסת את עוצמת המיזוג על ידי שלט השייך אך ורק לו. מזגן אינוורטר יקר, יחסית, למזגנים מהדור הישן אולם החיסכון הכספי בשוטף ולטווח הארוך מפצה. הבלאי המופחת גורם למדחסים להתקלקל פחות, וכך, פוחת הצורך בתיקונים ובהחלפה לחדשים. מדידות מראים שהחיסכון בחשמל הינו כ30% ביחס למזגנים ישנים.

הקיץ הישראלי חם ולח ולא ניתן לתפקד בתוך מבנים ללא מיזוג אוויר. מרכזי קניות וקניונים נעזרים במיזוג יעיל כדי למשוך קונים ומבקרים אליהם. תפוקת עובדים עולה במקום ממוזג ועוד. לא ניתן לתאר את החיים ללא מזגנים יעילים. מזגן אינוורטר נמנה על דור העילית ומומלץ מאוד לרכוש את אלו שמיוצרים על ידי יצרנים בינלאומיים בעלי מוניטין. משווקים מורשים שלהם יכולים לייעץ לגבי המזגן העילי המתאים ביותר מבחינת תפוקת הקירור ביחס לשטח החלל הפנימי. הם אף יכולים להתקין אותו בצורה מקצועית ומושלמת. השירות הינו לטווח ארוך וכולל גם תיקונים וטיפולים הנדרשים מעת לעת.

לא ניתן להוסיף תגובות

SPONSORS

שווה שמיעה

טריילרים