שמאי מקרקעין

שמאי מקרקעין

עסקאות נדל"ן הן העסקאות הכי מורכבות והכי גדולות. בעסקאות נדל"ן משקיעים אנשים את מיטב כספם ולעיתים הם משעבדים את הנכס ומתחייבים לתשלומי משכנתא למשך שנים ארוכות. מסיבה זו חשוב כל כך לשמור על הערנות ולהיעזר באנשי מקצוע כאשר באים לרכוש נכס נדל"ן כזה או אחר. הקנייה אמורה להתבצע מתוך הקפדה יתירה על כל הפרטים תוך בחינה מדוקדקת כי אכן מדובר בנכס בטוח.

שמאי מקרקעין זוהי הכתובת

כל מי שהציע נכס נדל"ן למכירה או לחילופין, בא לקנות נכס כזה, יודע ומכיר את המושג – שמאי מקרקעין.

שמאי המקרקעין הוא בעצם 'המילה האחרונה' שיקבע עבורנו האם אכן מדובר בנכס איכותי שאנחנו יכולים להרשות לעצמנו לרכוש בלי דפיקות לב או חששות אחרים.

שמאי מקרקעין בודק כמה דברים בנכס ובעיניו המקצועיות הוא יוכל לאתר בקלות כל בעיה או כל תקלה שיעיבו על הנכס.

בדיקה יסודית של הנכס

הוא יבדוק מה המצב של הנכס באופן כללי. האם הוא זקוק לשיפוצים, מה מצב התשתיות שלו ובאופן כללי מהי רמת התחזוקה שלו.

שמאי מקרקעין

בדיקה סביבתית

השמאי יבדוק גם את הסביבה של הנכס. ברור לכולנו כי אין נכס שעומד בפני עצמו כמות שהוא. כל נכס נמצא בסביבה כלשהי. שמאי המקרקעין יבדוק גם את המצב של הנכס ביחס לסביבה שלו. כלומר מה אפיון הבנייה באותו אזור של הנכס, האם קיימים מבני ציבור במקום, מהו פלח האוכלוסייה במקום ועוד.

בדיקה משפטית

שמאי המקרקעין אמור לבדוק גם את המצב המשפטי של הנכס. מדובר בנושא שמי שאינו מתמצא בו עשוי למצוא את עצמו מתבלבל ולא באמת מבחין בנקודות בעייתיות. כשאנחנו מדברים על בדיקה משפטית, אנחנו למעשה מדברים על הרבה דברים. זה כולל את הרישום של הנכס בטאבו, זה כולל בדיקה מי רשום כבעלים של הנכס, בדיקה יסודית בדבר החוקיות של הנכס כמו רישיונות, כמו תיק בהוצאה לפועל או תיק בבית המשפט, הערות אזהרה וכל מה שעשוי להעיב על החוקיות של הבית.

כפי שבוודאי הבנתם, ממש לא מומלץ לוותר על ליווי מקצועי של שמאי מקרקעין שיוודא כי הנכס הינו חוקי ותקין לגמרי.

לא ניתן להוסיף תגובות

SPONSORS

שווה שמיעה

טריילרים