עורך דין הסכם ממון

עורך דין הסכם ממון

בני זוג מגיעים לנישואין כאשר הם כבר בוגרים ובשלים. על פי רוב יש להם רכוש כלשהו אותו הם הספיקו לצבור עם הזמן. אם מדובר בנישואין פרק ב', הנושא מורכב עוד יותר. יש לכל אחד מבני הזוג את ההתחייבויות שלו לבני הזוג הקודמים ואולי גם לילדים כך שכל הנושא הכספי הופך להיות מורכב עוד יותר. אז מה עושים עם זה? בדיוק לשם כך מומלץ מאוד להגדיר מראש איך וכיצד יתנהלו החיים המשותפים מהבחינה הכלכלית ובנוסף, לערוך הסכם ממון.

הסכם ממון – הסכם ליתר ביטחון

אז האמת היא שהסכם הממון הוא לא הסכם שישרת את בני הזוג בפועל כאשר הם חיים יחד בשלום ובשלווה. הסכם הממון נועד למקרים אחרים שבני הזוג אולי מעדיפים שלא לחשוב עליהם אך הם בהחלט עלולים לקרות.

הסכם הממון מסדר במצורה חוקית, באופן הגיוני ושוויוני לחלוטין, את כל הרכוש שבני הזוג הביאו עמם לנישואים. אך לא רק את הממון הזה. ההסכם כולל גם את כל הרכוש העתידי שבני הזוג עשויים לקנות, להרוויח או להשקיע. ההסכם כולל גם את אופן החלוקה עם בחובות. החיים הרי עמוסים גם בחובות ובהתחייבויות מול הבנקים ובמקרה והחבילה תתפרק, חשוב שתהיה דרך ברורה ומסודרת מראש שתכוון את בני הזוג באופן החלוקה של הרכוש המשותף.

פונים אל עורך דין מנוסה

כל הנושא הזה של חלוקת רכוש בעת גירושין הוא נושא מורכב מאוד. הוא טומן בחובו הרבה מאוד אי נעימויות והרבה חילוקי דעות וריבים. במיוחד אם בני הזוג חיו יחד שנים ארוכות במשותף והם הספיקו לבצור הרבה נכסים משותפים.

כאשר הסכם הממון נעשה על ידי איש מקצוע מנוסה, על ידי עורך דין הסכם ממון שעוסק בדיוק בתחום הזה והוא מכיר אותו היטב על כל פרטיו וסעיפיו, ניתן יהיה להיות רגועים כי אכן ההסכם יהיה יעיל והוא יישא פרות.

חשוב לציין כי הסכם הממון הוא לא מסמך שבני הזוג אמורים להשתמש בו בחיי היום יום. מדובר במסמך שנועד רק 'ליתר ביטחון' וניתן לגנוז אותו במקום שמור וידוע מראש. רק אם יהיה צורך, הוא יצא לאור ויציל את המצב לפחות מבחינת הנושא של חלוקת הרכוש.

לא ניתן להוסיף תגובות

SPONSORS

שווה שמיעה

טריילרים