מזוזות

מזוזה

התקנת מזוזות בכניסה לבתים ולמבנים השייכים ליהודים הינה אחת מהמצוות הראשונות אשר כל יהודי מאמין עושה בעת כניסה לבית חדש. המזוזה, על פי האמונה הדתי, שומרת על דיירי הבית מכל משמר, ובין היתר ממחלות, ממצוקות ומפגעים אחרים. היא מזכירה לכל מאמין יהודי שעליו להאמין באלוהיו ולדבוק באמונתו, והאל יגמול לו בטוב. את המזוזה מנשקים מדי כניסה ויציאה אל הבית. מקובל להניח אחת בכניסה לבית, ולרוב, בית המזוזה הנ"ל יהיה מרשים ונאה, ומזוזות נוספות בכניסה לחדרים שונים.

חשוב לדעת

מזוזה

את המזוזה כותב סופר סת"מ ירא שמיים אשר זהו מקצועו. היא נכתבת על קלף העשוי מעור של בהמה טהורה והתוכן מכיל פסוקי קודש מתפילת "שמע ישראל" הקלף שנבחר הוא איכותי מאוד ומידותיו מאפשרות כתיבת כל האותיות בצורה ברורה. המטרה היא ליצור קלף אשר אותיותיו הקטנות לא תימחקנה לאורך זמן ולהביא לפסילתה. הכתיבה חייבת להיות נטולת שגיאות, מחיקות או תיקונים. סופר סת"מ מומחה, בין היתר,  גם לכתיבה גם על קלפים המיועדים לספרי תורה.

הקלף מונח בתיבות היכולות להיות עשויות מחומרים שונים דוגמת: פלסטיק, עץ, מתכת, קרמיקה ועוד. את גודל התיבה ניתן לבחור על פי מידות הקלף. יש תיבות יקרות ערך ומהודרות, ואחרות פשוטות. התקנת המזוזה חייבת להיעשות על פי כללים מיוחדים. היא מותקנת על השליש העליון של  המשקוף הימני. החלק התחתון שלה מופנה אל תוך הבית והעליון שעליו כתובה האות ש שמסמלת את השם "שדי" מופנה למעלה. במהלך ההתקנה נאמרות ברכות מיוחדות השמורות לרגעים מכוננים אלו.

מזוזות, כאמור, אמורות לשמור על בני הבית. כאשר מי מהדיירים חווה צרה בדמות מחלה, קשיי פרנסה מתגברים או אירוע דרמאטי אחר ימליצו הרבנים לבדוק אם המזוזות הן עדיין תקינות או, חלילה, פסולות. במקרים בהם יש צורך מחליפים ומתקינים חדשות. מומלץ לרכוש מזוזות אצל משווקים בעלי מוניטין. העיסוק בייצור כלי קודש חשוב מאין כמוהו, הם מקפידים על כל פרט ועוקבים אחר תהליך ייצורן מקרוב. אצל משווק כזה קיים מבחר גדול מאוד וכל אחד יכול לבחור מתוכו את אלו המתאימות לצרכיו, לטעמו וליכולותיו הכספיות.

0 מחשבות על “מזוזות”

כתיבת תגובה

SPONSORS

שווה שמיעה

טריילרים