יועץ משכנתאות

כניסה לבית - משכנתא

רכישת דירה הינה בין האירועים המשמעותיים והחשובים ביותר בחייה של משפחה בישראל. למעשה, עבור רוב בני האדם מדובר בעסקה המשמעותית והחשובה ביותר, העסקה היחידה המבוצעת בערך של מיליוני שקלים. המחויבות אליה מתחייבים זוגות צעירים רבים במסגרת החלום לרכוש דירה מעמידה אותם במצב מאד חסר ביטחון. מדובר במחויבות העומדת להימשך עשרות שנים, ותשפיע על כל חודש מחייהם של בני הזוג. כיצד יתכן, אם כן, כי רוב הצעירים הנוטלים משכנתא אינם מתייעצים אלא מקבלים את הצעת הבנק כ"כזה ראה וקדש"?

נראה כי מדובר בגישה מיושנת יחסית המאפיינת אנשים החוששים להתייעץ ולקבל עצות שונות. רבים ממאנים להתייעץ ולו מהחשש ללכת לאיבוד בתוך כך מיני עצות אחיתופל. אך למעשה, הפעולה של לקיחת משכנתא ללא התייעצות הינה המעשה הפחות חכם, שכן ללא השוואת מסלולים הזוג עלול לשלם עשרות אלפי שקלים מיותרים, שיכולים היו להיחסך ממנו אילו היה מתייעץ עם יועץ משכנתאות.

רבים מאמינים שהבנק הוא זה המציע להם את ההצעה הטובה ביותר. שהרי הבנק הוא זה ששומר על הכסף שלהם, זה שנתן להם הלוואה והמקום אליו נכנסת המשכורת שלהם מדי חודש. אם כך, הרי כניסה לבית - משכנתאמדובר במוסד אמין, הלא כן? ובכן, לא בדיוק. גם הבנק, כמו כל מוסד אחר, הינו בעל שיקולי רווח ותועלת. ולמרבה ההפתעה, הבנק אינו מעמיד את האינטרסים של האנשים הפרטיים לנגד עיניו לפני הכל, אלא את האינטרסים של בעלי הבנק עצמם.

גם בבנק יושבים יועצי משכנתאות וכלכלנים המתמצאים יותר מהאדם הפשוט במסלולים השונים, מכירים את ההשפעה של כל מסלול על החיים העתידיים של הזוג ודואג לקבל בונוסים שמנים על גיוס לקוחות בעמלות גבוהות. צעירים רבים נופלים בפח ומאמינים כי יועץ המשכנתאות מטעם הבנק הוא הנציג האמין והטוב ביותר עבורם.

הלכה למעשה, פנייה אל יועץ משכנתאות חיצוני היא המעשה החכם ביותר לעשותו. גם אם תצטרכו לפנות אל מספר יועצי משכנתאות וגם אם יהיה עליכם להתייעץ, להתאכזב, להתבלבל ולגלות שרימו אתכם – עדיף שתעשו זאת ותחוו את החוויות הללו לפני שתשלמו מיליוני שקלים לגוף שאינו רואה את טובתכם באופן אישי.

לא ניתן להוסיף תגובות

SPONSORS

שווה שמיעה

טריילרים