מהם הפרמטרים לקניית תפילין איכותי וכשר?

קניית תפילין

קניית תפילין היא עניין חשוב ומהותי שצריך להתבצע בתבונה.

מדובר בפריט שישמש את בעליו החדשים מדי יום ולכן עלול לסבול מבלאי טבעי של שימוש אינטנסיבי.

כאשר רוצים לקנות תפילין חשוב מאד לשים לב לפרמטרים חשובים על מנת לוודא שקונים תפילין איכותי, עמיד שיחזיק מעמד כמה שיותר זמן וכמובן כשר.

הכוונה היא לתפילין שמיוצר בשיטות או טכניקות שנחשבות למוכרות ומאושרות על ידי הרבנות ועל ידי הרבנים של הקהילות השונות ולכן אפשר לעשות בו שימוש.

מבחינת הייצור של התפילין חשוב לשים לב לכמה דברים שבעזרתם אפשר יהיה לוודא שהתפילין איכותי ויחזיק מעמד.

התפילין מורכב מרצועות עור שנמתחות סביב הזרוע והראש והן תפורות לבית התפילין אשר בתוכו נמצא נייר הקלף עם הפסוקים החשובים. אז למה לשים לב כאשר רוצים לקנות תפילין?

החשיבות של תפילין כשר ואיך יודעים את זה?

אי אפשר לעשות שימוש בתפילין לא כשר ולכן סביר מאד להניח שאם קונים את התפילין מסופר סת"ם או מחברה שנחשבת למוכרת בעולם תשמישי הקדושה לא בטוח שיהיה אפילו צורך לבדוק את הכשרות.

הרצועות עשויות מעור של בהמה כשרה בדרך כלל, הן תפורות בחוזקה לבית התפילין שיהיה בעצמו עשוי מחומרי גלם קשיחים ואיכותיים מאד וכאשר מגיעים לחנות כדי לבדוק אפשרות של קניית תפילין הרי שאפשר לקבל ייעוץ או לשאול שאלות אודות התפילין שיש במלאי.

יש תפילין מעוטרים ויש כאלה שהקופסה השחורה תהיה כך כמו שהיא ללא תוספות. כל אחד יבחר את הסוג או המראה שנוח לו או מתאים לצרכיו.

יש פעמים שבהן קונים תפילין כמתנה או תפילין ראשונים לנער שעומד לחגוג בר מצווה ואז מה שבעיקר שמים לב אליו זה העיטורים או היופי של התפילין ולוקחים כמובן מאליו את העובדה שזה גם יהיה כשר. תמיד כדאי ומומלץ לוודא את זה.

איך מוודאים שהתפילין איכותי?

מי שבקיא בתחום של פריטי קודש ותשמישי קדושה לבטח יידע אילו חברות שמייצרות תפילין נחשבות לכאלה שכדאי או מומלץ לקנות מהן.

בעת קניית תפילין צריך להוציא מהאריזה ולבחון היטב שאין פגמים או תקלות בייצור, שהרצועות חזקות וקשיחות ושהדפנות של בית התפילין ישרות ואין בהן שום פגיעה.

מומלץ לבחון היטב את התפרים שמחברים בין הרצועות לבין בית התפילין ולוודא שהם חזקים ואין שום סכנה לכך שהם ייחלשו או חלילה ייתלשו ממקומם.

דבר נוסף ולא פחות חשוב הוא לבדוק האם יש אחריות לאחר הקנייה של התפילין, מה שיצביע על חברת יצרן מקצועית ורצינית שלוקחת אחריות על המוצרים החשובים שהיא מייצרת.

את כל הבדיקות האלה גם אפשר לבצע בעזרת סופר סת"ם מקצועי ומיומן שיבחן בעצמו וימליץ על קנייה של סוג מסוים.

לא ניתן להוסיף תגובות

SPONSORS

שווה שמיעה

טריילרים