פיליפינים עונה – מתי נכון להגיע אל המדינה

פיליפינים עונה

לא פעם אנחנו שומעים בחדשות על מזג אוויר קיצוני השורר בדרום מזרח אסיה, מזג אוויר אשר מביא איתו טמפרטורות גבוהות מצד אחד ובתקופות אחרות, גשמים קיצוניים אשר גורמים לשיטפונות, אשר התוצר שלהן, זה הרס מסיבי באותן מדינות.

מבחינתנו, בתור ישראלים שצופים בכך בטלוויזיה, אין לזה משמעות אמיתית, ברוב המקרים, אך יש מצבים בהם זה יכול להשפיע עלינו או לפחות, יש מקרים שאנחנו צריכים להתייחס לכך. למשל, אם אנחנו מחליטים לטוס ולנפוש באחת ממדינות האזור. על כן, אנחנו צריכים לדעת מראש, מתי נכון לטוס לשם, מתי אפשרי לנפוש באחת המדינות באזור.

דוגמא טובה לכך, אנחנו יכולים לראות אם נניח אנחנו רוצים לטוס אל הפיליפינים. במקרה כזה הרי שעלינו לבחון תחילה מהי העונה הנכונה לטוס לשם, ומאיזה מזג האוויר אנחנו נהנה במקום. חשוב לציין, שזה נכון לא רק בשביל שאנחנו נוכל לטייל במדינה בצורה שלווה ונעימה, אלא מעבר לכך, זה חשוב בשביל שאנחנו נוכל לדעת מה הם התנאים מבחינה תיירותית, כלומר, האם יש ביקוש לטיסות ומלונות. הרי אם מזג האוויר הוא טוב, סביר להניח שלא רק אנחנו נרצה לנפוש באותה תקופה בפיליפינים.

לפני שנציג פרטים מתי נכון לטוס אל פיליפינים עונה כזו או אחרת, חשוב להדגיש כאן, שמוטב להתעדכן מבעוד מועד, בין אם זה לפני רכישת הכרטיס ובין אם זה לפני מועד הטיסה, ורצוי מאוד גם לעשות ביטוח טיסות, כך שאם חס וחלילה יש צורך, הרי שנוכל לבטל את הטיסה ולא לשלם עליה מחיר מלא.

איך מחולקות העונה בפיליפינים ומה מזג האוויר השורר שם

מזג האוויר בפיליפינים הוא טרופי. כלומר, הוא כולל טמפרטורות מאוד גבוהות, מזג אוויר יבש, ולצד זה, יש תקופות של גשמים שיורדים בכמויות שונות בחודשים מסוימים. צריך לומר, אין כאן משהו קבוע, כלומר, יכול להיות שגם ביום מאוד יבש ובעונה חמה, נמצא את עצמנו מתמודדים עם ימים גשומים. מה שכן, אנחנו יודעים מתי יש תקופות יותר גשומות ומתי יש תקופות פחות גשומות.

התקופות היבשות וכן הטובות לתיירות, הן ינואר-מאי. אז הטמפרטורות הן גבוהות, יכולות להגיע ל-30 מעלות, ואז מזג האוויר מתאים לטיולים. זו גם התקופה החמה מבחינה תיירותית, מה שאומר מבחינתנו, ביקוש עצום לחדרים בבתי מלון, עלייה חדה במחירים והרבה מאוד תיירים שמגיעים מכל העולם.

התקופה הפחות תיירותית, היא יוני ספטמבר, זו תקופת המונסונים, ואז אנחנו עלולים למצוא את עצמנו עם חודשים שלמים של גשמים מאוד חזקים. אסור לטייל בתקופה הזאת ולא משתלם להגיע אל המדינה בעת הזאת.

מאוקטובר לדצמבר, כמות הגשמים יורדת אך זו עדיין תקופה גשומה יחסית, מה שכן, אפשר להגיע, לטייל וליהנות ממחירים יחסית נמוכים, שכן זו עדיין לא העונה התיירותית.

לא ניתן להוסיף תגובות

SPONSORS

שווה שמיעה

טריילרים