סהר שפע – סיפור הצלחה

סהר שפע

הרבה פעמים אנחנו שומעים על אנשים שמגיעים אל מקום מסוים בלי כלום, ובעזרת עבודה קשה, עבודת נמלים, איטית, קשה, הם מצליחים לטפס לאט לאט עד שהם עולים למעלה. הם יודעים, כמו שהם יכלו לטפס כך הם יכלו להתרסק, אך הרצון, הנחישות, כוח הרצון הוביל אותם למעלה, אל מקומות שהם לא תיארו שיגיעו אליהם. 

זה בדיוק הסיפור של סהר שפע. אך הוא לא עשה סתם כך והוא לא עשה במקום רגיל. הוא עשה את זה בניו יורק כאשר הוא מגיע אל העיר בגיל 26 עם מזוודות ובלי שידע לדבר אנגלית. העיר שאין לה גבולות, העיר שעליה נאמר, אם עשיתם את זה שם אז אתם יכולים לעשות את זה בכל העולם, אך מצד שני, זו העיר שאוכלת אנשים בלי אבחנה ובלי שיהיו מסוגלים להילחם בה בחזרה. 

איך הוא עשה את זה?

בגיל 26, כאמור, הגיע סהר לניו יורק עם מזוודות מלאות, בתקווה לעשות את זה, עם הרבה חששות ולחצים ובלי שידע לדבר אנגלית ברמה סבירה. הוא שינן לעצמו כמה משפטים בסיסיים במטוס במטרה למצוא מונית. 

אותם משפטים, אותה התנהגות ששיחרה אותו מהלחץ, איפשרה לו בסופו של דבר להגיע אל בית החבר, אחרי שנהג מונית לקח אותו וזרק לו עצה "אף אחד בניו יורק לא מדבר באמת אנגלית". 

את הימים שלו בעיר, הוא ניצל ללמוד אנגלית, אך לא סתם, לא דרך ספרים או קלטות, כפי שהיה נהוג. אלא דרך תוכניות טלוויזיה ובפרט דרך תוכנית הטלוויזיה סיינפלד. סהר שפע הבין שזו הדרך הטובה ביותר להבין את השפה, לדבר אותה, להבין את ניו יורק, שכן מה יותר ניו יורקי בשנות התשעים מסיינפלד? 

מכאן הדרך קדימה היתה פשוטה יותר, הוא קנה ספרים והתחיל לקרוא אנגלית, ללמוד איך לקרוא ולכתוב באנגלית דרך הספרים, ולא סתם ספרות אלא ספרות עסקית כזו שתעניק לו כלים לשלבים הבאים בתהליך. מתוך הספרים הוא למד לא רק אנגלית אלא גם איך לעשות עסקים, איך לשווק, זה פתח לו דלתות רבות והפך אותו למי שהוא היום, ולחשוב שבתחילת הדרך בניו יורק, הוא לא ידע מילה באנגלית.

לא ניתן להוסיף תגובות

SPONSORS

שווה שמיעה

טריילרים