הלוואות בערבות המדינה

הלוואה

מדינת ישראל, מפעילה מגוון רב של קרנות סיוע, כאשר קרנות אלה, מציעות מענקים לעסקים ולרוב, בתחום הטכנולוגי היזמי. ישנה איזו שהיא תפיסה שגויה בקרב בעלי העסקים הקטנים והבינוניים כאחד,   כאשר הם מתבלבלים בין מענק לבין הלוואות בערבות המדינה. המענק הינו מענק כפי שמשתמע מכך וההלוואה היא הלוואה לכל דבר ועניין. עסק, המגייס הלוואה אשר ניתנת בערבות המדינה, יאלץ להחזירה על פי התקופה שסוכמה מראש מול הבנק. כאשר מתחיל הליך ההלוואה מול הבנקים , הם כמובן יבדקו את היכולת הכלכלית של מבקשי ההלוואה, כך שיוכלו לדעת אם לבעל העסק יש יכולות של החזר ההלוואה. יש לציין כי רבים מבעלי העסקים הקטנים והבינוניים, מגיעים לקחת הלוואה שהיא בערבות המדינה, בשל התנאים הנוחים בה כגון הריבית והפריסה של תשלומי הלוואה זו.

הלוואה בערבות המדינה מותנית במחזור השנתי האחרון

הלוואה

יש  לציין, כי הלוואות בערבות המדינה, מותנות לפי המחזור השנתי האחרון של בית העסק אם מדובר על עסק קטן או בינוני. משרד התמ"ת , הוא זה שמפעיל את המנגנונים השונים של הלוואות אלה. העיקרון בהלוואה בערבות מדינה הינו מתן הלוואות למטרת הון חוזר, הקמת עסקים חדשים או הרחבתם של עסקים קיימים. הלוואות אלה, ניתנות בהחזר של עד 5 שנים. בהלוואה זו, אין עמלות על פירעון קודם, במידה ובעל העסק שלווה את הסכום, יהיה מעוניין להחזיר את ההלוואה לפני התקופה שבה היא אמורה להתקיים, היות והצליח לגייס את הסכום מהרווחים בעסק.

ביטחונות שנדרשים בהלוואה בערבות המדינה

כמובן שישנם תנאים למי שמעוניין ליטול הלוואות בערבות המדינה, כמו למשל להעמיד ביטחונות  של הון עצמי, בגובה של 20-30% מסכום הלוואה המבוקשת. מי שמעניק את ההלוואה שהיא בערבות המדינה הינם הבנקים הגדולים כמו: בנק הפועלים, בנק דיסקונט, בנק טפחות ובנק מרכנתיל. הלוואה זו, מצמצמת את סיכון הבנק ובכך עסקים יכולים להשיג יותר אשראי במינוף גבוה ובריבית נמוכה יותר. יש לציין כי לקבלת הלוואה בערבות המדינה, ישנם תנאי סף. עסק שאינו עומד בתנאי הסף, כגון חשבון בנק מוגבל, אינו יכול להגיש בקשה להלוואה מסוג זה. זו הסיבה, כי מומלץ להגיש את הבקשה רק לאחר שבעל העסק הבין ובירר לגבי תנאי הסף, כך שלא יקבל שלילה מהבנק לבקשת ההלוואה.

לא ניתן להוסיף תגובות

SPONSORS

שווה שמיעה

טריילרים