נפגעתם בגוף? – כך תדעו אם יש לכם עילה לתביעה

כל דבר שאנחנו חווים מבחינה פיזית, יכול להשפיע על התפקוד שלנו כך או אחרת, להשפיע על היכולת שלנו לעבוד בצורה סדירה, להתפרנס ולפרנס את המשפחה שלנו, אך מעבר לכך, זה יכול להשפיע על מצבנו הבריאותי, הרפואי. כל פגיעה קטנה יכולה לגרום לנו נזק משמעותי אשר ידרוש מאיתנו לקבל טיפולים ממושכים לאורך זמן.

יש מקרים בהם הפגיעה נובעת מסיבות אובייקטיביות ואז אין לנו מה לעשות. אך יש מקרים בהם ייתכן והפגיעה נוצרה על ידי גורם כזה או אחר, ואז עלינו לבחון האם יש לנו עילה לתביעה. כלומר, האם הסיבה שבגללה נגרם לנו נזק, היא התנהלות רשלנית, מכוונת או לא, של גורם אחר. במידה וכן, הרי שיש לנו עילה לתבוע אותו. לשם כך נפנה אל עורך דין נזיקין שיטפל בעניינו.

מתי תיתכן עילה לתביעה?

אנשים הרבה פעמים נוטים לחשוב שבכל מקרה בו אנחנו מתמודדים עם נזק, אז יש לנו זכות מלאה לתבוע את מי שעומד מאחורי זה. במקרים רבים זה נכון, אך זה לא בהכרח תמיד. יש מקרים בהם יתכן מאוד שגם אם נגרם לנו נזק, אין גורם מסוים אחראי לכך והאחריות היא כולה שלנו ולא של גורם אחר.

תביעות נזיקין מתבססות על כך שהתובע מצליח להוכיח שאכן נגרם לו נזק וכן שיש גורם מסוים שאחראי לכך. למשל, במקרים של רשלנות רפואית, יש להוכיח תחילה שהיתה רשלנות מצד הרופא או הצוות הרפואי ולאחר מכן שאכן נגרם לנו נזק כתוצאה ממקרה הרשלנות. במקרים של רשלנות עקב פעילות עסקית מסוימת, יש להוכיח שאותו גורם אחראי לנזק שנגרם לנו.

חשוב להבהיר הנזק יכול לבוא לידי ביטוי בצורות שונות. באופן טבעי, אם מדברים על פגיעה בגוף אז הנזק הוא פיזי, אך בהחלט יתכן מצב בו נפנה אל עורך דין נזיקין בשביל להוכיח שנגרם לנו נזק לרכוש או לדברים אחרים ולא רק מבחינה פיזית. למרות שזה ללא ספק הנזק המשמעותי ביותר שיכול להיגרם לנו.

איך מוכיחים נזק?

בכל תביעת נזיקין יש דרכים שונות להוכיח שאכן נגרם נזק. אם מדובר על פגיעה גופנית, אז יש להציג מסמכים וקבלות מטיפול רפואי שקיבלנו בגלל הפגיעה, יש להזמין רופאים לשמש כעדים בשביל שיטענו שאכן נגרם לנו נזק ויסבירו איך ומה נגרם לנו. עלינו להוכיח שהמצב השתנה לרעה כתוצאה מהפגיעה ולא כתוצאה משום סיבה אחרת.

עורך דין נזיקין ינסה גם להשיג הוכחות שזה לא מקרה יחיד, וכן שזה לא מקרה סביר בתחום. כלומר, אם נגרם לנו נזק הרי שזה נובע בגלל רשלנות או מסיבה אחרת המנוגדת להתנהלות תקינה כך אפשר יהיה לטעון שאכן יש גורם מסוים שאחראי על הנזק והוא פעל בצורה לא סבירה ולא מתקבלת על הדעת בתחום שלו.

לא ניתן להוסיף תגובות

SPONSORS

שווה שמיעה

טריילרים