חימום תת רצפתי – האם בכל מקום זה משתלם?

אש - חימום תת רצפתי

בדרך כלל אנחנו נמצא בכל מבנה בישראל מערכת מיזוג אוויר. להבדיל ממדינות אירופה רבות, הרי שבישראל אי אפשר שלא להשתמש במזגנים. בחודשי יוני, יולי אוגוסט, אפילו כבר במאי, אנחנו מדליקים את המזגן כי אנחנו לא יכולים להתמודד עם החום הכבד. 

להבדיל, בכמעט כל מדינות אירופה, בוודאי במדינות המפותחות, אנחנו נמצא מערכות חימום תת רצפתי. מדובר על מערכות שנמצאות מתחת לרצפה, מערכות שפועלות באמצעות צינורות מים שמתחממים בגז ומאפשרים לנו ליהנות מרצפה מחוממת. באירופה אי אפשר שלא להשתמש במערכת כזו, שכן מזג האוויר פשוט דורש זאת. הרי ברוב השנה קר, הטמפרטורה בחורף יכולה להגיע אל מתחת לאפס, אנחנו לא יכולים למצוא פתרון טוב יותר מזה. 

השאלה היא, האם גם בישראל יש צורך להתקין מערכת כזו והאם יש צורך להתקין אותה בכל מקום. לפני שאנחנו נציג את היתרונות שלה ונענה על השאלות הנ"ל, חשוב לציין, בחלק גדול מהמקרים אי אפשר להתקין מערכת כזו, כי זה מחייב אותנו לשיפוץ כולל של המבנה, מה עוד שיש מבנים שלא בנויים להכיל מערכת כזו. 

מה יתרונות המערכת והאם נכון להתקין אותה בכל מקום

מערכת חימום תת רצפתי מאפשרת לנו, כאמור, ליהנות מרצפה מחוממת תוך זמן קצר, במשך כל ימות הקיץ. המערכת בנויה באופן כזה שמים זורמים בצינורות וברגע שחיישנים מבחינים בהפעלת המערכת, הם מתחילים לחמם אותם ואז הרצפה מתחילה להתחמם. 

יש לכך כמה יתרונות, זה גם מאפשר לנו ליהנות מרצפה מחוממת, זה עולה לנו הרבה פחות כסף מאשר שימוש במערכות מיזוג וחימום אחרות, זה מאפשר לנו ליהנות מאוויר הרבה יותר נעים ונקי, זה לא מייבש את האוויר. 

האם זה אפקטיבי לכל מקום? מן הסתם, אנחנו לא נוכל להתקין את המערכת בכל מקום, וכן זה לא משתלם, הרי מקומות בהם אנחנו נמצאים עם נעליים כל היום, אין טעם להתקין מערכת כזו. לעומת זאת, בבתים פרטיים או דירות וכדומה, זו יכולה להיות מערכת מאוד אפקטיבית וטובה, במיוחד אם מתגוררים בהם אנשים מבוגרים או משפחות עם ילדים.

לא ניתן להוסיף תגובות

SPONSORS

שווה שמיעה

טריילרים