למה אתם חייבים יועץ בטיחות בעסק שלכם?

שירותי אחזקה בירושלים

אף בעל עסק לא רוצה להתעורר בוקר אחד ולגלות שהתרחש אסון בעסק שלו, אסון שגבה מחיר בבני אדם והכל בגלל שלא הקפידו במקום על כללי הבטיחות ועבודה מסודרת. לצערנו ולצערם של לא מעט בעלי עסקים, זה מתרחש לא פעם, הרבה בגלל התנהלות לא נכונה של הבעלים עצמם.

לא תמיד ניתן למנוע תאונות וכשלים, אך אפשר לצמצם ולהפחית באופן משמעותי את רמת הסכנה ואת הפוטנציאל שהיא תתממש. לשם כך, צריך להעסיק אנשים שמתמחים בנושא ויכולים לספק את הכלים והידע הדרושים לשם כך.

כיצד שומרים על עבודה בטוחה ונכונה?

בכל סוג של עבודה, גם אם היא נחשבת למסוכנת ביותר, אפשר למצוא כללי בטיחות שונים אשר יכולים לעזור לייצר תהליך של עבודה נכונה. מדובר על סדר פעולות מסוים, תקנים וכללים אשר קיימים בתחום, כללי רגולציה שיש לעמוד בה, אמצעים וציוד שיש צורך להשתמש בהם בצורה סדירה, פיקוח ובקרה ועוד.

כל מקום עבודה צריך לעמוד בכל הדברים הנ"ל. הבעיה היא שלא תמיד יש אפשרות לבעלי העסק, לוודא ולפקח שאכן זה מתבצע ולא תמיד העובדים מודעים לכל זה או יודעים איך להתנהל עם כל המידע והתנאים השונים בתחום.

כיצד יועץ בטיחות יכול לעזור?

מי שיכול להביא לכך שהתהליך יתבצע בצורה דקדקנית ונכונה, הוא יועץ בטיחות. מדובר על גורם חיצוני שיכול, מצד אחד, לייעץ לבית העסק כיצד לנהוג, כיצד לייצר תהליך עבודה בטוח ונכון, איך להשגיח ולפקח על העובדים, ויחד עם זאת, ניתן לשכור יועץ שיעבוד בחברה על בסיס קבוע

במסגרת עבודתו, הוא לא רק מייעץ לבעלי העסקים או לצוות הניהולי, כיצד לייצר תהליך עבודה בטוח, הוא גם יכול לפקח ולוודא שאכן התהליך מתנהל בפועל. הרי זה לא מפסיק רק לייעץ ולהציג תוכניות, אלא גם צריך לוודא שכל הדרגים מודעים לכך, יודעים מה עליהם לעשות ואכן התהליך יוצא לפועל ומתבצע בצורה נכונה.

מדוע משתלם להעסיק יועץ בטיחות?

לבעלי עסקים בתחומים רבים, משתלם להעסיק יועץ בטיחות. יש לכך שלוש סיבות עיקריות:

ראשית, באופן טבעי, אם ממנים איש מקצוע רציני ומנוסה, אזי שהוא יכול לעזור ביצירת סביבת עבודה בטוחה וראויה, וייתכן שהוא יוכל בדרכו אף למנוע תאונות פוטנציאליות. במילים אחרות, עם זה שממנים יועץ בתחום זה, יכולים למנוע פגיעה בגוף, נפש ורכוש.

שנית, בזכות עבודתו, ניתן לייצר לא רק סביבת עבודה בטוחה אלא תהליך עבודה הרבה יותר יעיל, יותר חכם וייתכן אפילו יותר חסכוני. זה ישתלם לעסק, גם אם זה אומר שצריך לשלם משכורת נוספת וכל מה שכרוך בכך מבחינת תנאים.

שלישית, מבחינת מוניטין, תדמית. אף עסק לא רוצה להיות ידוע ומוכר בזכות תאונות עבודה. בזכות הידע והניסיון, יכול היועץ לייצר תהליכי עבודה איכותיים אשר יצרו לעסק שם טוב, הן בקרב אנשי מקצוע והן בקרב לקוחות.

לא ניתן להוסיף תגובות

SPONSORS

שווה שמיעה

טריילרים